عمل اپاندیس و چرایی های ان!

عمل آپاندیکتومی یا جراحی استئوکولیت با استرداد آپاندیکس، یکی از عمل های جراحی پرتکرار است که برای درمان التهاب آپاندیکس به کار می رود. آپاندیکس ، نوارکیسه یا بند نیز خوانده می شود، یک شیوه تندنس خسته کننده به اندام های گوارشی است که در بخشی از روده بزرگ به نام روده بزرگ یا کولو قرار گرفته است. شایع ترین دلیل آپاندیسیت ناگهانی، یک عفونت است که باعث التهاب ، تورم و تشدید شناخته می شود. عفونت ممکن است به علت خروج مواد معدی یا سنگهای کلیه از دستگاه گوارش باشد.

عمل اپاندیس و چرایی های ان!

روش های عمل

عمل آپاندیکتومی را می توان به صورت باز یا لاپاراسکوپیک انجام داد. در روش باز، یک برش بزرگ در ناحیه شکم انجام می شود و آپاندیکس توسط جراحی استخراج می شود. در روش لاپاروسکوپیک، چندین برش کوچک در ناحیه شکم ایجاد می شود و با استفاده از لاپاروسکوپ و وسایل جراحی کوچک، آپاندیکس بریده و از بین برده می شود.

عمل آپاندیکتومی معمولاً بسیار موفق است و زمان بازگشت به طبیعت پاسخگویی بدن به طور معمول کوتاه است. با این حال، عوارض ممکن از عمل شامل عفونت بعدی ، خونریزی ، تشکیل خون در شکم و عدم عملکرد روده ممکن است.

ابتلا به آپاندیسیت ممکن است نیازمند تشخیص و درمان زودهنگام باشد. علائم عارضه شامل درد شکمی حاد در ناحیه تحتانی سمت راست است که ممکن است به سمت پیشانی یا پشت بچرخد ، تب ، تهوع و استفراغ ، افزایش تشدید درد با حرکت ، تغییر در عادات صفرا ، و تورم ناحیه شکم است. در صورت بروز هر یک از این علائم ، بایستی به طبیب مراجعه و اقدام به درمان مناسب شود.

بیشتر بخوانید : متخصص جراح عمومی اصفهان

تأکید میکنیم که برای حفظ سلامتی شما بسیار مهم است که هرگاه علائم آپاندیسیت را تجربه کنید، به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشگ می تواند تشخیص دقیقی را قرار داده و به شما درمان مناسب را تجویز کند، از جمله عمل آپاندیکتومی در صورت لزوم. بیمه درمانی شما ممکن است نقشی در پوشش هزینه های مربوط به این جراحی ایفا کند.

 

 

📞 برای ویزیت و مشاوره با ما درارتباط باشید.

🥇 آشنایی بیشتر با دکتر قیومی

⛔ ما را در اینستاگرام همراهی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up