ایا عمل اسلیو معده بازگشت دارد؟

امروزه انواع مختلفی از عمل جراحی معده برای درمان آسیب‌های معده و اختلالات گوارش انجام می‌شود. یکی از این عمل‌ها عمل اسلیو معده است که بمنظور درمان بیماری اسیدی گاستریت، زخم معده و ریزش معده و لاغری انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع پرداخته و بررسی کنیم آیا عمل اسلیو معده بازگشت دارد یا خیر.

 

عمل اسلیو معده یک روش جراحی است که بوسیله آن قسمتی از معده برداشته میشود. این عمل به منظور جلوگیری از بازگشت اسید و مواد شیمیایی از معده به مری و جلوگیری از بروز سوختگی‌ های مری و همچنین لاغری انجام می‌شود  . این عمل برای بسیاری از بیماران با مشکلات گوارشی موثر است و تحولات مثبتی در کیفیت زندگی آن‌ها به وجود می‌آورد.

 

اما آیا بعد از انجام عمل اسلیو معده خطر بازگشت بیماری وجود دارد؟ برخی افراد ممکن است پس از عمل اسلیو معده بازگشت بیماری‌شان را تجربه کنند. عواملی مانند نبود پاسخگویی به عمل جراحی، اندازه بزرگتر از حد مورد انتظار عمل معده یا وقوع عوارض مرتبط با عمل، می‌توانند بازگشت بیماری را تسریع کنند.

 

علایم بازگشت بیماری می‌تواند شامل سوختگی، درد معده، احساس اسیدی در گلو، تغییر در الگوی تحرک روده، تغییر در طعم مواد می‌شود. اگر این علایم را تجربه می‌کنید، باید با پزشک خود مشورت کنید و برای ارزیابی و درمان مناسب برای شما مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : متخصص جراح عمومی اصفهان

برای پیشگیری از بازگشت بیماری پس از عمل اسلیو معده، می‌توانید به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید. این توصیه‌ها ممکن است شامل تغییرات در رژیم غذایی، وزن کاهش یافته، تغییر در الگوی خواب و استراحت، استفاده از داروهای تجویز شده و مداومت با روش‌های مراقبتی باشد.

 

در ختام می‌توان گفت که عمل اسلیو معده از روش‌های جراحی موثر برای درمان بیماری‌های معده ولاغری است اما ممکن است برخی افراد بازگشت بیماری را تجربه کنند. برای پیشگیری از این مساله، حتما با پزشک خود در ارتباط باشید و توصیه‌های او را رعایت کنید.

 

📞 برای ویزیت و مشاوره با ما درارتباط باشید.

🥇 آشنایی بیشتر با دکتر قیومی متخصص جراح عمومی

⛔ ما را در اینستاگرام همراهی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up