جراحی اسلیو معده چه عوارضی دارد؟

جراحی لاغری اسلیو معده، یا همان عمل جراحی اسلیو معده، یک روش جراحی است که برای کاهش وزن و مدیریت چاقی در افرادی که نتوانسته‌اند با روش‌های دیگری مانند تغییر در رژیم غذایی و ورزش به وزن مطلوب خود برسند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله به بررسی سوال “جراحی اسلیو معده چه عوارضی دارد؟” می پردازیم

این جراحی با کاهش ظرفیت معده و محدود کردن میزان مصرف غذا توسط فرد، منجر به ایجاد احساس سیری زودرس و بنابراین مصرف کالری کمتر و در نتیجه کاهش وزن شده و مدیریت چاقی را عملی می‌سازد.

هر چند جراحی لاغری اسلیو معده به طور کلی توانسته است بسیاری از افراد را از مشکل چاقی رهایی بخشد و لاغری آن‌ها را بهبود بخشد، اما این روش نیز با خطرات و عوارضی همراه است که بیماران باید در نظر داشته باشند. در ادامه به بررسی برخی از عوارض و مشکلاتی که ممکن است در جراحی لاغری اسلیو معده رخ دهد، پرداخته می‌شود.

بیشتر بخوانید : متخصص جراح عمومی اصفهان

1. عوارض جراحی:

همانطور که در همه نوع جراحی‌ها اتفاق می‌افتد، جراحی لاغری اسلیو معده نیز ممکن است با عوارض و مشکلات جدی همراه باشد. برخی از مشکلات احتمالی شامل عفونت، خونریزی، عفونت داخل معده، چروک‌ها یا ترشح معده در جای دیگر از معده و غیره است. این عوارض احتمالا نیازمند درمان فوری و مداوم است و ممکن است برای بیماران بسیار آزاردهنده باشد.

2. مشکلات گوارشی:

بعد از جراحی لاغری اسلیو معده، برخی از افراد ممکن است با مشکلات گوارشی مانند تهوع، استفراغ، اسهال یا کبد چرب مواجه شوند. این مشکلات می‌توانند به دلیل تغییر در معده و محل راندمان معده عمل جراحی ایجاد شوند و نیازمند درمان و مراقبت‌های ویژه اند.

3. نرخ کهولت:

با اینکه جراحی لاغری اسلیو معده می‌تواند به افراد کمک کند تا وزن خود را کاهش دهند، اما این روش ممکن است به کهولت زودرس بیماران منتهی شود. از جمله دلایل این امر می‌توان به عوارض مختلف جراحی، که ممکن است به اختلال در جذب مواد مغذی منجر شوند، اشاره کرد.

4. مشکلات مرتبط با تغذیه:

بیماران پس از جراحی لاغری اسلیو معده باید نظارت دقیقی بر کالری مصرفی و ترکیب مواد غذایی که مصرف می‌کنند داشته باشند. اگر این موارد درست مدیریت نشوند، ممکن است به مشکلات تغذیه ای چون کمبود ویتامین و مواد معدنی منجر شوند که ممکن است نیاز به مکمل‌های ویتامینی یا معدنی داشته باشند.

5. مشکلات روانی:

بعضی از بیماران پس از جراحی لاغری اسلیو معده، ممکن است با مشکلات روانی نظیر افسردگی، اضطراب، اختلال تغذیه ای و یا اختلال در وضعیت روحی درگیر شوند. این مشکلات می‌تواند برای بیماران بسیار آزاردهنده باشد و نیازمند درمان و مراقبت روانی مناسب است.

نتیجه گیری:

در نهایت، باید توجه داشت که هر عمل جراحی، از جمله جراحی لاغری اسلیو معده، خطرات و عوارض خاص خود را دارد و برای جلوگیری از وقوع مشکلات، بیماران باید اطلاعات کافی در مورد عمل جراحی و عوارض آن داشته باشند و با پزشک خود در ارتباط باشند. همچنین، پیروی از دستورات پزشک و مراعات تمامی توصیه‌های پس از عمل جراحی، می‌تواند به حفظ سلامتی و بهبود سریعتر بیمار کمک کند.

📞 برای ویزیت و مشاوره با ما درارتباط باشید.

🥇 آشنایی بیشتر با جراحی لاپاراسکوپی اصفهان

⛔ ما را در اینستاگرام همراهی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up