نقش تغذیه مناسب در موفقیت جراحی چاقی

با افزایش نرخ چاقی در سراسر جهان، جراحی لاغری همچنین به عنوان یک راه حل پایانی برای کسانی که نتوانسته‌اند به روش‌های تغییر سبک زندگی و کاهش وزن غیرجراحی تجاوب کنند، رایج تر شده است. با این حال، موفقیت در جراحی لاغری نه تنها به عملکرد بالینی جراح و استفاده از تکنیک‌های حرفه‌ای و نوآورانه برمی‌گردد، بلکه تغذیه مناسب در طول فرایند جراحی و بعد از آن به عنوان عامل کلیدی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تغذیه در درمان چاقی

نقش تغذیه مناسب در موفقیت جراحی چاقی

تغذیه داوطلبانه و یادگیری تکنیک‌های صحیح مصرف مواد غذایی پیش از جراحی، نقش مهمی در بهبود نتایج جراحی لاغری ایفا می‌کند. اغلب جراحان چاقی پیش از عمل جراحی، توصیه می‌کنند تا بیماران به یک مدیریت تغذیه‌ای مناسب متوجه شوند. این شامل مصرف موادغذایی کم چرب و پروتئین غنی و نیز فراهم آوردن ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای سلامتی است.

تبدیل رژیم غذایی

بیماران قبل از جراحی چاقی، معمولاً نیاز به تغییر رژیم غذایی دارند. جراحان معمولاً از رژیم غذایی با کمترین میزان کالری استفاده می‌کنند تا به بیمار کمک کنند وزن بدهد و چربی‌های محتاط شود. این شامل مصرف سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و پروتئین‌های سالم مانند ماهی، مرغ و لبنیات با کمترین مقدار چربی است.

وجود ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی

ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای حفظ سلامت است. هنگامی که بدن دچار چاقی می‌شود و جراحی لاغری صورت می‌پذیرد، ممکن است برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی به دست نیاورده شوند. به همین دلیل، مصرف یک ترکیب مناسب از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌تواند به جبران این نقصان کمک کند و همچنین بهبود سریع‌تر و بهتری برای بیماران را فراهم کند.

رهایی از سندرم کمبود تغذیه

پس از عمل جراحی، برخی از بیماران ممکن است به سندرم کمبود تغذیه دچار شوند که می‌تواند به علایمی شامل خستگی بیش از حد، ضعف عمومی، کاهش آرامش و کمبود کلی کالری و مواد مغذی مهم منجر شود. در این موارد، تغذیه مناسب و استفاده از مکمل‌های معدنی و ویتامینی ضروری است.

بیشتر بخوانید : جراحی چاقی اصفهان دکتر قیومی

نکاتی برای موفقیت در تغذیه پس از جراحی

پس از جراحی چاقی، تغذیه مناسب یکی از عوامل کلیدی در بهبود سریع و موفقیت بیمار است. برخی از نکات مهم برای تغذیه مناسب پس از جراحی عبارتند از:

– مصرف مواد غذایی با پروتئین و ویتامین کافی: بیماران باید از مواد غذایی غنی از پروتئین مانند ماهی ،مرغ و ماهیچه سفید و ویتامین های ضروری مثل ویتامین C که در میوه ها و سبزیجات یافت می شود برخوردار شوند.

– مصرف مواد غذایی کم چرب: مصرف مواد غذایی با کمترین مقدار چربی ممکن مانن لبنیات کم چرب و روغن‌های سالم مانند زیتون برای افزایش دفع چربی‌ها از بدن و کاهش میزان چربی مصرفی توصیه میشود.

– مصرف مواد غذایی با قابلیت هضم بالا: مواد غذاییی مانند سوپ ها، آبپزه ها و غذاهای نرم و لیز است که به بیمار کمک می‌کند پس از عمل جراحی بهتر خورد و جذب آن‌ها راحت تر است.

– صرف وعده‌های غذایی کوچک و مکرر: برای کمک به هضم بهتر مواد غذایی، توصیه می‌شود صرف وعده‌های غذایی کوچک و مکرر به جای وعده‌های بزرگ و تعداد کم برگزار شود.

– همراهی با تغییر سبک زندگی فعال: بهترین راه برای دستیابی به نتایج بلندمدت پس از جراحی چاقی، همراهی با تغییر در سبک زندگی فعال است. فعالیت بدنی منظم و متعادل برای کاهش وزن و حفظ سلامتی جسمی بسیار مهم است.

خلاصه

تغذیه مناسب در طول فرایند جراحی چاقی و پس از آن نقش کلیدی در موفقیت جراحی و بهبود سریع بیماران دارد. تغییر رژیم غذایی، مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز، مصرف مواد غذایی کم چرب و خوردن وعده‌های کوچک و مکرر از جمله نکات مهم برای تغذیه مناسب پس از جراحی چاقی هستند. همچنین، همراهی با تغییر سبک زندگی فعال نقش مهمی در حفظ وزن مناسب و بهبود کلی بیماران پس از جراحی چاقی ایفا می‌کند.

📞 برای ویزیت و مشاوره با ما درارتباط باشید.

🥇 آشنایی بیشتر با دکتر قیومی

⛔ ما را در اینستاگرام همراهی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up